Dobry portal

Życie w Krakowie

0
Posted in Bez kategorii By admin

Najważniejszym z globalnych utrudnień w większości miast w Polsce jest infrastruktura drogowa. Nasze województwa nie są zaadaptowane do tak wielkiego nasilenia ruchu, jaki pojawił się przez wzrost ilości samochodów na polskich drogach. Przez to właśnie główną z najbardziej istotnych inwestycji jakie musi podjąć niemalże każda gmina jest zainwestowanie środków w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i komunikacja miejska to priorytet, który pozwoli polepszyć wygodę mieszkańców jak również poprawi integralność gospodarki Krakowa.

Wśród pozostałych gmin, inwestycje drogowe jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Krakowianie w referendum opowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak ono powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową i nawierzchnie drogowe trzeba włożyć dużo środków . Spośród ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
w pełni elektryczną siatkę autobusów – jedyną w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje budowę przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi drogami oraz remonty istniejących tras autobusowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do pracy dają się im we znaki na co dzień. Warto zaś mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i by było lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.Majchrowski program
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie kolejne linie komunikacji, ale również lepszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie lepsza i odporna. ( kolejnym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, Kraków wymaga dodatkowo wielu remontów i nowych pomysłów, by poruszało się po mieście dobrze. Zarówno autem, ale również autobusami. Mimo to da się zauważyć jasno, że całość jest na najlepszej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę miło i przyjemnie.