Dobry portal

Przygotowanie do połogu

0
Posted in zdrowie By admin

Coraz więcej dam, jakie rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne trudności z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

Mięśnie kegla u faceta

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z pań decydowała się mówić o własnych przeszkodach po porodzie. W wielu przypadkach wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Teraz jednakże lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się później ból w dole brzucha i trudności ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakże rozległy odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć wybitnie szybko po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym przyzwoiciej, ponieważ ćwiczenia przynoszą wówczas poprawniejsze wyniki. W czasie fizjoterapii, wykonuje się różnego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, bardzo istotną kwestią są też ćwiczenia oddechowe, jakie trzeba później jak na ogół powtarzać. Na dodatek, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest przede wszystkim damom, które miały więcej porodów. Są w stanie niemniej jednak z niej korzystać też panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie ekspresowo pozwala ona wrócić do normy i czuć się prawidłowo. Wiele pacjentek twierdzi, że to naturalnie dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie dokuczliwości bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest też szansę skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki leczniczej.