Dobry portal

Kompetentne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

0
Posted in zdrowie By admin

Dzisiaj kobiety najczęściej dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa różnorodna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los własny i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/neonatologia

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Obecnie w naszym państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki mogą liczyć na fachową opiekę związaną z okresem ciąży i połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, wobec tego także całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez zawodowców dysponujących nie tylko wysokiej klasy sprzętem, jednak w głównej mierze również ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje bezlik radości, jakkolwiek również o jego zdrowie należy zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodziciele mogą mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, w następstwie tego też zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Porządne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych świadczących specjalne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci kreowane są fenomenalne warunki medyczne. Doktorowie dbają nie tylko o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, ale też o ich komfort i właściwe samopoczucie, które ma okazję rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług ekspertów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.