Dobry portal

jak ćwiczyć mięśnie kegla

0
Posted in zdrowie By admin

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że praktycznie każda dama, obojętnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. Dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, równolegle nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, albowiem dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

ćwiczenia mięśnie kegla

Przeważnie mięśnie Kegla ćwiczą wobec tego kobiety w ciąży i planujące ją. Jeśli zostaną one porządnie wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez oczywisty poród i równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają także panie, jakie rodziły dawno, lecz pojawiły się u nich problemy z nietrzymaniem moczu, przeważnie wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Można je z łatwością zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najodpowiedniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najlepiej rozpocząć od pozycji leżącej, jednakowoż z czasami można również ćwiczyć w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez kilka sekund, a w następnej kolejności rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Wybitnie ważne jest to, aby napinać wyłącznie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech i powoli wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najporządniej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno odnotować już nawet po sześciu tygodniach, mimo to należałoby ćwiczyć w dalszym ciągu, chociaż raz dziennie.
W aptekach i sklepach można obecnie zakupić odpowiednie kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niesłychanie wspomagają one cały proces i okazuje się, że przynoszą idealne wyniki. Z takimi kulkami także trenuje się na zasadzie kurczenia i rozluźniania mięśni.
Kobiety, jakie regularnie trenują, przyznają że przyniosło to wynik podczas porodu drogami natury i o wiele szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich kobiet z łatwością usuwa się też problem nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą też czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to też realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe i nie zajmują dużo czasu, a można je wykonywać dosłownie wszędzie oraz o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.