Dobry portal

hydrolat po kwasach

0
Posted in uroda By admin

Kosmetykinaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są entuzjastycznie wykorzystywane, bo mało w nich syntetycznych dodatków, konserwantów, barwników oraz wrogich substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę oraz prawidłowo ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub ewentualnie roślinna, a adekwatnie produkt uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne wolno używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, gdyż hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Idealnie łagodzi skórę po depilacji lub też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dołączyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich także do mieszania maseczek w proszku lub ewentualnie rozpuszczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niezmiernie delikatne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dopasować według ukochanego zapachu lub właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, niemniej jednak oraz o naturę. Tego typu towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.